Для того, щоб воскова моль не принесла шкоди вам і вашим вулицях, необхідно все знати про неї, про її життя, розмноження й про те, якими способами її можна знищити. А найкраще знати те, як не допустити її розвиток. Розвиватися вона може під час зберігання сотів або ж просто в ульях.
Розрізняють велику та малу воскову моль. Найчастіше трапляється мала воскова моль. Її самиця має довжину 11 мм, самця — 9 мм. Колір крилець від блідувато-жовто-сірого до темно-печиво-сірого. На лобі умолі є пляма з жовтого волоска. Метелики не живляться.
Найчастіше яйця затримують у щілини, але можуть і в комірки через кілька годин після спалювання. За раз може відкласти 200-300 яєчок. Личинки, які входять із яєць, проходять 5 стадій розвитку. Весь цикл розвитку може тривати від 60 до 120 днів, ідеальна температура для їхнього розвитку від +28 до +30 градусів.
Якщо температура нижча за +16 або вище +35, то яйця просто гинуть. В ульях можуть зимувати тільки личинки. Живляться гусениці точно так само, як і звичайна моль, але водночас віддають перевагу перзі. За одну добу гусениця може з'їсти 0,0075 грамів. Вони роблять хід через устікання комірок, не пошкоджуючи водночас Засіб.
Хід випрасовують павутиною, у якому багато випорожнення. Друкування комірок над розплідником, де гусениці роблять хід, має трубчастий вигляд. Якщо підняти рамку під аркушем паперу та вдарити по ній стамеску, то гусениці підвищують. Точно також позбавляються і від гусениці молі. Руйнуванню соторамок відбувається меблева, платтяна та шубна моль. Боротися з молью потрібно систематично.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Lyson |