Якість медозбору залежить не тільки від того, наскільки гарний природний взяток. Величезна частина успіху – у правильності обладнання вуликів, зокрема – рамок під стільники, які і є основним інвентарем для збирання меду. Сама по собі рамка малоефективна, адже для того, щоб справлятися з навантаженням, на неї необхідно натягнути дріт. Така конструкція дозволить встановити лист вощини таким чином, щоб комахи могли будувати стільники в найкоротші часи.
Купити дріт для рамок в Україні можна в різних варіантах виконання, але незалежно від характеристик та параметрів виробів вони виконують ту саму роль - служать для зміцнення конструкції. Без дроту не можна рівно встановити вощину, яка служить основним матеріалом для створення стільників. Дріт допомагає уникнути прогинання та провисання стільників після заповнення їх медом. Він армує конструкцію, виключає можливість деформації та поломки. Від правильності натягу дроту та підготовки рамки в цілому залежить кількість отриманого врожаю та прибуток пасіки.
Продається дріт у мотках, що дозволяє створити запас матеріалу для обробки великої кількості рамок. Для натягу використовують різні інструменти, у тому числі дирокол, бджільницькі цвяхи, втулки. Натягнути дріт слід досить жорстко. Якщо натяжка слабка, навряд чи рамка витримає вагу заповнених стільників.
Дріт пасічний дозволяє міцно закріпити вощину на рамці, він робить стільники більш стійкими до пошкоджень та деформації, зміцнює конструкції, що створюються бджолами, виконує роль арматури. Навіть при транспортуванні вуликів такі рамки із стільниками не руйнуються.
Дріт на рамки натягується із застосуванням спеціальних пристроїв. Насамперед необхідно нанести розмітку на планки рамок. Для цього зручно використати підготовлений шаблон. За допомогою дирокола просвердліть отвори під дріт. Не використовуйте звичайні металеві дроти для вуликів. Бджолярі застосовують спеціальні види продукції, стійкі до окислення та безпечні для комах. Вибрати товар можна за такими характеристиками як довжина в мотку, діаметр (перетин), тип матеріалу. При підборі береться до уваги необхідна міцність конструкцій (враховується орієнтовне навантаження).
У більшості випадків для виготовлення рамок використовують стандартний бджолярський дріт діаметром 0,3-0,6 мм. Продукція виконана із низьковуглецевого сталевого сплаву. Ціна таких виробів невисока, але важливо знати, що даний вид дроту схильний до корозії і вимагає регулярної заміни. Вирішити проблему допоможе придбання сталевого дроту з аналогічними параметрами.
В якості дроту для натягу можна використовувати продукцію з інших металів, наприклад, ніхрому або вольфраму. Вони стійкі до корозії, міцні та довговічні, але коштують дорого.
Не варто використовувати мідні та алюмінієві варіанти дроту. Вони відрізняються м'якістю та схильністю до деформації, що небажано при створенні армуючої конструкції.
Для натягу дроту необхідно провести його через зроблені в планках рамки отвору. Для захисту деревини до отворів попередньо вставляються спеціальні втулки.
Продаж дроту - один із напрямків діяльності компанії Lyson. Ми є офіційним представником європейського бренду в Україні та пропонуємо придбати товар на вигідних для покупця умовах:
Дріт для рамок у вулику виконує головну функцію - забезпечує збереження стільників, а значить - меду, допомагає бджолам створити максимальні запаси продукту, а бджолярам - зібрати рясний урожай. Купуйте зручно. Якщо у вас виникли питання про товари або складність при виборі позиції - зв'яжіться з нами для отримання детальної інформації про пропозиції, що вас зацікавили.